خانه / ورزش های قدرتی / ددلیفت / عضلات پشت و زیر بغل در بدنسازی

عضلات پشت و زیر بغل در بدنسازی

عضلات پشت و زير بغل در بدنسازیReviewed by مدیریت فلکس آنلاین on Feb 2Rating:

اشتباه نشود هدف از نوشتن این مطلب پختن حلوا و خیرات برای مرده ها نیست بلکه قصدم ارئه توصیه برای تمرین یکی از گروه عضلاتی است که اغلب بدنسازان از آن غافلند به غیر از آنهائی که به قصد قهرمانی و شرکت در مسابقات تمرین می کنند .

منظور ما عضلات پشت و زیر بغل البته با تاکید بیشتر بر روی عضلات پشت است و می خواهیم برویم به سراغ شادروان لیفت (dead lift)


دلیل اینکه این حرکت را لیفت مرده نامیده اند این است که بعد از هر بار لیفت و بالا کشیدن هالتر بالا وزنه را روی زمین بگذارید و مجددا انرا را از حالت سکون حرکت دهید. ( بد نیست بدانید نوعی حرکت زیر بغل خم با هالتر به نام پندلی معروف است که هالتر را در هر تکرار زمین می گذارید ) حرکت ددلیفت جزو سه حرکت اصلی پاور لیفتینگ ( به همراه اسکات و پرس سینه ) می باشد و از گروه حرکات مرکب و چند مفصلی است ( توضیح : دسته بندی اصلی حرکات بدنسازی به مرکب و تک مفصلی تقسیم می شود (compound – isolation) – حرکات مرکب حرکاتی که چندین گروه عضلات و مفاصل را همزمان در گیر می کند و حرکات تک مفصلی عموما تمرینات با دستگاه ها را شامل می شود یک مثال خوب از حرکت مرکب اسکات و از حرکت تک مفصلی پا می توان جلو پا سیم کش را نام برد) .

ددلیفت برای ایجاد ضخامت در ناحیه عضلات کمر و پشت یک حرکت بی نظیر است و در تمرینات تان اجرای ددلیفت را به همراه بارفیکس دست باز حتما بگنجانید ( که دومی هم نقش مهمی در ایجاد پهنای کمر و شکل V دارد ) علاوه بر این حرکاتی که عضلات زیادی را درگیر می کند تاثیر زیادی در ترشح هورمونهای عضله ساز بدن و تحریک بدن به عضله سازی دارند .
البته همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتم بسیاری بدنسازان از گروه عضلات پشت غفلت می کنند و چه دلیلی موجه تر از این که خودشان قادر به دیدن این عضلات نیستند !
نکته مهم دیگر اینکه وقتی قادر به دیدن این عضلات در آئینه حین تمرین نیستیم پس چگونه به ارتباط ذهنی و تمرکز برسیم برای ایجاد این مهم هنگام تمرین (مثلا پاروئی دستگاه ) تصور کنید که یک گردو درمرکز عضلات پشت و میان کتف هایتان قرار دارد و با هر بار کشیدن دسته سیم کش به عقب این گردو را بشکنید .
منبع:ادکوان

درباره ی مدیریت فلکس آنلاین

مطلب پیشنهادی

ساختن کول با حرکات وزنه برداری

ساختن کول با حرکات وزنه برداریReviewed by مدیریت فلکس آنلاین on Feb 2Rating: اگر کول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *