هزینه بوتاکس

هزینه بوتاکسReviewed by مدیریت فلکس آنلاین on Jun 5Rating:

اخیرا با افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم و نیز رواج بیشتر کارهای زیبایی ، در مورد قیمت (هزینه) بوتاکس بیشتر سوال می شود . امیدوارم این مطلب تا حد زیادی پاسخ فارسی زبانان داخل و خارج کشور را داده و راه کلاهبرداری شیادان را ببندد.

تاریخ این نوشتار ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ است و با توجه به نوسانات قیمت ارز و کمبود شدید دلار ۴۲۰۰ تومانی، ممکن است در آینده صادق نباشد.

در اینجاتنها به بوتاکس های معتبر می پردازیم و در مورد هزینه بوتاکس های تقلبی چینی که به طور فله ای وارد ایران شده و در کارگاه های زیرزمینی بسته بندی و به نام بوتاکس کانادایی به شکل زیرمیزی به بسیاری مطب ها و کلینیک ها و آرایشگاه ها فروخته می شوند اطلاعی نداریم. خوانندگان گرامی برای اطلاع از راه های شناخت بوتاکس اصل از بوتاکس تقلبی می توانند از مطالب متعددی که در همین وبسایت قرارداده ام استفاده کنند.

همان طور که بسیاری می دانند بوتاکس با غیرفعال کردن عضلات عمل می کند مثلا در جوان سازی صورت با غیرفعال شدن عضلات زیر پوست نواحی خاصی از صورت ( که بیشتر در ثلث فوقانی آن واقعند) ، چین و چروک ها محو شده یا کاهش قابل توجه پیدا می کنند. این عمل رایج ترین عمل زیبایی است که در همه کشورهای دنیا من جمله امریکا ، کانادا ، و اروپا در حال انجام است.

بوتاکس امریکایی در ایران موجود نیست و از آنجا که این نوع ترکیبات نیاز به نسخه پزشک داشته و از زمان تولید تا مصرف باید در یخچال نگهداری شوند، امکان آوردن آن از طریق مسافر هم وجود ندارد. برند دیگری از این ماده به نام دیسپورت در ایران وجود دارد که ساخت شرکت آیپسن انگلیس است و از مجاری قانونی واردشده و در برخی داروخانه ها به فروش می رسد. زئومین آلمانی و نورونوکس کره ای هم در ایران موجود است. دیسپورت و زئومین هر دو در امریکا و اروپا به وفور مصرف می شوند. در سال های اخیر نوعی بوتاکس ایرانی به نام مصپورت هم عرضه شده که کیفیت قابل قبولی دارد.

هزینه تزریق دیسپورت در امریکا از یک منطقه جغرافیایی به منطقه دیگر و از پزشکی تا پزشک دیگر متفاوت است ولی می توان گفت که به طور متوسط بین ۶۰۰ دلار تا ۱۲۰۰ دلار برای ثلث فوقانی صورت شامل سه ناحیه خط اخم ، خطوط پیشانی ، چین های پنجه کلاغی اطراف چشم ها هزینه دریافت می شود. این رقم با احتساب قیمت فعلی دلار آزاد در ایران، تقریبا معادل ۴ میلیون تا ۸ میلیون تومان است.

همین هزینه یعنی تزریق دیسپورت برای هر سه ناحیه فوق الذکر در ثلث فوقانی صورت، در ایران از ۴۰۰ هزارتومان تا ۸۰۰ هزارتومان (و گاهی بیشتر) و از پزشکی به پزشک دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است. دربرخی کلانشهرها مانند تهران این تفاوت را از جنوب تا شمال یا شرق تا غرب شهر به وضوح می توان دید.
هزینه تزریق نورونوکس کره ای و زئومین آلمانی نیز درایران در همین حدود و هزینه تزریق مصپورت (که تولید ایران است) حدود نصف هزینه دیسپورت توسط پزشکان مختلف اخذ می شود.

درپایان مثل همیشه یادآوری می کنم که کارهای زیبایی توسط افراد غیرپزشک یا پزشکان بی تجربه یا با استفاده از مواد ارزان قیمت غیراستاندارد می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد .
منبع:پزشک آنلاین

درباره ی مدیریت فلکس آنلاین

مطلب پیشنهادی

فشار خون بالا و ورزش

فشار خون بالا و ورزشReviewed by مدیریت فلکس آنلاین on Aug 13Rating: فشار خون بالا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *